Twitter response:

Leto: 2022

Majski nagrajenci

Drage veselošolke, dragi veselošolci!

Zahvaljujemo se vam za sodelovanje v kvizu Znaš? in reševanje učne poti na temo gibanja.

Tokrat so največ sreče pri žrebu imeli:

  • Iza Podvratnik, Giže
  • Jaka Čeh, Vitomarci
  • Aljoša Kotnik, Gornja Radgona

 

Nagrajenci nagradne igre PODRAVKA so:

Tinka Demšar, Kranj

Sabina Matkovič, Dragatuš

Filip Krstić, Ljubljana

Čestitke! 🙂

Nagrajenci kviza Znaš? boste po pošti prejeli knjižno presenečenje. Nagrajencem nagradne igre Podravka pa Družba podarja slastne darilne pakete, ki jih boste prejeli po pošti.

Sklenili smo veselošolsko sezono 2021/2022

V soboto, 28. maja, smo v Poletnem gledališču Studenec sklenili že 53. sezono najbolj razigranega osnovnošolskega tekmovanja, na katerem je letos sodelovalo več tisoč radovednih in vedoželjnih veselošolcev.

Prijetno druženje veselošolskih prvakov, njihovih staršev in mentorjev so popestrili številni izbrani gostje, voditelj Boštjan Gorenc – Pižama pa je poskrbel za smeh in dobro voljo. V nadaljevanju vas čaka nekaj utrinkov s sobotnega dogodka.

Za dobro vzdušje so poleg Pižame v mrzlem in deževnem dopoldnevu skrbeli Lino, kuža Pazi in Šnofi, ki so veselošolce pričakali s številnimi darilci.

4. razred

Pižama je podelil nagrade prvakom iz 4. razreda:

  • Vida Ažman, OŠ Cvetka Golarja, Škofja Loka
  • Izabela Kosednar, OŠ Sveti Jurij
  • Kali Anžin, OŠ Mengeš
  • Neja Golob, OŠ Pohorskega odreda Slovenska Bistrica
  • Ajda Zajc, OŠ Zreče
  • Cene Basle, OŠ Braslovče – POŠ Trnava
  • Aleksander Stanič Oven, Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana
  • Lena Meden, OŠ Notranjski odred Cerknica

5. razred

Stand up komik, improvizator in voditelj Rok Škrlep je podelil nagrade prvakom iz 5. razreda:

  • Voranc Humar, OŠ Notranjski odred Cerknica
  • Gal Žižek, OŠ Grm, Novo mesto
  • Manca Lukanc, OŠ Franja Malgaja Šentjur, Podružnica Blagovna
  • Andraž Grm, OŠ Kanal
  • Laura Sekej, OŠ Majšperk
  • Martin Novak, Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana
  • Lili Jazbec, OŠ Šmarje pri Jelšah
  • Patrik Anžin, OŠ Mengeš
  • Lili Modrijan, OŠ Milojke Štrukelj Nova Gorica
  • Urh Pirc, Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana
  • Anika Rajh, OŠ Dobje

6. razred

Igralec in voditelj Nik Škrlec je podelil nagrade prvakom iz 6. razreda:

  • Katarina Grčar, OŠ Škofljica
  • Žan Remšak, OŠ Kungota
  • Aljaž Kovač, OŠ Sava Kladnika Sevnica
  • Filip Judež, OŠ Center, Novo mesto
  • Nina Selič, OŠ Markovci
  • Erin Cafuta, OŠ Breg, Ptuj
  • Nik Zabret, OŠ Antona Tomaža Linharta Radovljica
  • Miha Čujež, I. OŠ Celje
  • Anja Zadravec, OŠ dr. Jožeta Toporišiča Dobova
  • Jernej Zavasnik, OŠ Marije Vere, Kamnik
  • Lev Fabijan Ranfl, Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana
  • Mia Gluhak, OŠ Griže

7. razred

Igralec in voditelj Juš Milčinski je podelil nagrade prvakom iz 7. razreda:

  • Anny Zhang, OŠ bratov Polančičev Maribor
  • Lucija Kutin, OŠ Miška Kranjca, Ljubljana
  • Staš Grčar Vidmar, OŠ Mengeš
  • Kristina Cankar, OŠ Žiri
  • Lucija Krklec, OŠ Šmarje pri Jelšah
  • Lenart Čeferin, OŠ Predoslje Kranj
  • Tinej Čas, OŠ Jarenina
  • Matej Gorenc, OŠ Šmihel, Novo mesto
  • Ajda Rudolf, OŠ Vavta vas, Straža pri Novem mestu
  • Maja Levec, OŠ Šmartno v Tuhinju
  • Jan Slakan Žibret, OŠ Franja Malgaja Šentjur
  • Lina Zupančič Center Janeza Levca Ljubljana

8. razred

Pevca skupine BQL sta podelila nagrade prvakom iz 8. razreda:

  • Lucija Di Monte, OŠ Starše
  • Neža Dular, OŠ Vavta vas, Straža pri Novem mestu
  • Maja Bencak, OŠ Bakovci
  • Meta Roblek, OŠ Matije Valjavca, Preddvor
  • Vid Čujež, I. OŠ Celje
  • Elena Vučetić Djurić, OŠ Gorica, Velenje
  • Zala Klemenc, Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana
  • Ažbe Turičnik, OŠ Šmartno pri Slovenj Gradcu
  • Neža Gračner, OŠ Miklavž na Dravskem polju

9. razred

Igralec Gojmir Lešnjak – Gojc je podelil nagrade prvakom iz 9. razreda:

  • Julija Jazbec, OŠ Šmarje pri Jelšah
  • David Zupanc, OŠ Petrovče
  • Zala Plevnik, OŠ Hruševec Šentjur
  • Nil Globočnik Šegel, Druga OŠ Slovenj Gradec
  • Liza Strojan Šporar, OŠ Predoslje Kranj
  • Lina Plut, OŠ Vavta vas, Straža pri Novem mestu
  • Zala Ladinek, OŠ Ribnica na Pohorju
  • Martin Kropec, OŠ Majšperk
  • Marta Kustec, OŠ Ketteja in Murna, Ljubljana

Najboljše veselošolce smo razveselili s številnimi nagradami

Podeljevali pa nismo samo pohval za izredne dosežke v tekmovanju v znanju, ampak tudi super nagrade. Mladinska knjiga je poskrbela za dve knjigi iz nove zbirke Veliki umi, ki prinaša slikovno bogate biografije o petih največjih mislecih (Einstein, Darwin, Hawking, Tesla, Freud) in dva tablična računalnika.

Podelili smo bon za WOOP! doživetje in WOOP! rojstnodnevno zabavo, ena izmed veselošolk pa bo lahko skupaj s svojo družino raziskovala Pohorje in obiskala Pot med krošnjami.

Pionirski dom je poskrbel, da se bo prvak lahko udeležil celoletnega tečaja tujega jezika, Tehno park Celje pa bo prvakinji omogočil obisk parka in ji pripravil tehno presenečenje.

Nik Škrlec je podelil RollJet, Gojc pa je izžrebal dobitnico celoletne naročnine na Voyo.

Prvake smo razveselili z nastopom priljubljenega dueta BQL, Rok in Anej pa sta Pižami pomagala podeliti tudi nekaj nagrad. Izžrebala sta udeleženko 5-dnevnega pustolovskega campa Modri volk, ki bo poleti potekal na Koroškem, in dva dobitnika vikend paketa za štiričlansko družino v Termah 3000, ki jo podarja Sava Hotels & Resorts.

Vsi veselošolski prvaki pa so na prireditvi prejeli darilni paket obvezne opreme za prihajajoče počitniške dni. 🙂

Vesele šole ne bi bilo brez srčnih mentoric in mentorjev

Z nami je bilo tudi nekaj letošnjih veselošolskih mentoric in mentorjev. Vsem, tudi tistim, ki se nam zaradi drugih obveznosti niste uspeli pridružiti, se še enkrat iskreno zahvaljujemo za ves vloženi čas, spodbudo in pomoč učencem pri pripravah na tekmovanje in njegovi organizaciji.

Na prireditvi smo se zahvalili še našim podpornikom, ki prav tako vsako leto pomembno prispevajo k organizaciji Vesele šole. Veliko zahvalo Vesele šole sta prejela Zavarovalnica Triglav in Telekom Slovenije.

Za sponzorstvo veselošolske teme in dodatne nagrade za naše prvake smo se zahvalili Družbi Podravka, Tehno parku Celje in Pionirskemu domu.

Še nekaj veselošolskih utrinkov:

Hvala vsem, ki ste z nami nabirali novo znanje. Pridružite se nam tudi prihodnje leto!

 

Aprilski nagrajenci

Nagrajenci kviza ZNAŠ? oziroma Učne poti so:

  • Lucija Kutin, LJUBLJANA
  • Gašper Novak, HUDINJA
  • Hana Avdić, KOROŠKA BELA

Nagrajenci kviza boste po pošti prejeli knjižne nagrade. 

Vsem hvala za sodelovanje, nagrajencem pa iskrene čestitke! 🙂 

Dobitniki zlatih priznanj in nagrad 2021/2022

Dragi tekmovalci, spoštovani mentorji!

Še enkrat iskrene čestitke vsem za izjemne dosežke na letošnjem tekmovanju v znanju Vesela šola. Mnoge izmed vas smo nagradili s srebrnimi in zlatimi priznanji, najboljšim pa bomo na zaključni veselošolski prireditvi, ki bo 28. maja 2022, podelili še posebne nagrade (priznanja za 1., 2. in 3. mesto ter pohvale za dosežek).

Seznam dobitnikov zlatih priznanj in nagrad v šolskem letu 2021/2022:

Ime in priimek Razred Šola Mentor Priznanje Nagrada
Vida Ažman 4. OŠ Cvetka Golarja, Škofja Loka Petra Kalan Zlato priznanje 1. nagrada*
Izabela Kosednar 4. OŠ Sveti Jurij Tina Frešer Zlato priznanje 1. nagrada*
Kali Anžin 4. OŠ Mengeš Viktorija Uršnik Zlato priznanje 3. nagrada*
Neja Golob 4. OŠ Pohorskega odreda Slovenska Bistrica Jana Obrovnik Zlato priznanje Pohvala*
Ajda Zajc 4. OŠ Zreče Andreja Blazina Zlato priznanje Pohvala*
Cene Basle 4. OŠ Braslovče – POŠ Trnava Vlasta Svatina Zlato priznanje Pohvala*
Lena Meden 4. OŠ Notranjski odred Cerknica Desi Maksić Zlato priznanje Pohvala*
Blaž Lukač 4. OŠ Zreče Andreja Blazina Zlato priznanje
Eva Tovšak 4. OŠ Mislinja Metka Vogrinec Zlato priznanje
Nejc Iglič 4. OŠ Lucija Nika Glavina Zlato priznanje
Filip Ihan Švigelj 4. OŠ Oskarja Kovačiča, Ljubljana Mateja Andrejka Zlato priznanje
Benjamin Botonjić 4. OŠ Oskarja Kovačiča, Ljubljana Mateja Andrejka Zlato priznanje
Matic Klavž 4. OŠ Fram Bernarda Šibila Zlato priznanje
Jaka Ravnik 4. OŠ dr. Janeza Mencingerja Bohinjska Bistrica Martina Medja Zlato priznanje
Eva Bernik 4. Center IRIS Pia Novljan Zlato priznanje
Ajda Butala 4. OŠ Podzemelj Mirjana Kordič Zlato priznanje
Leni Majhen 4. OŠ Ormož Breda Šandor Zlato priznanje
Lovro Jesenšek 4. OŠ narodnega heroja Rajka Hrastnik Janja Bombek Zlato priznanje
Zoja Muznik 4. OŠ Kanal Tanja Močnik Zlato priznanje
Andrej Kostanjevec 4. PP OŠ dr. Ljudevita Pivka Ptuj Vojka Havlas 1. nagrada*
Aleksander Stanič Oven 4. PP Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana, OŠ Maja Jelenko Mlakar 2. nagrada*
Voranc Humar 5. OŠ Notranjski odred Cerknica Desi Maksić Zlato priznanje 1. nagrada*
Gal Žižek 5. OŠ Grm, Novo mesto Stanislava Šonc Zlato priznanje 2. nagrada*
Manca Lukanc 5. OŠ Franja Malgaja Šentjur, Podružnica Blagovna Hedvika Pikl Zlato priznanje 3. nagrada*
Andraž Grm 5. OŠ Kanal Tanja Močnik Zlato priznanje 3. nagrada*
Laura Sekej 5. OŠ Majšperk Tatjana Peršuh Zlato priznanje Pohvala*
Lili Jazbec 5. OŠ Šmarje pri Jelšah Maja Krmpotič Zlato priznanje Pohvala*
Patrik Anžin 5. OŠ Mengeš Viktorija Uršnik Zlato priznanje Pohvala*
Lili Modrijan 5. OŠ Milojke Štrukelj Nova Gorica Mirjam Vuga Zlato priznanje Pohvala*
Anika Rajh 5. OŠ Dobje Barbara Hebar Zlato priznanje Pohvala*
Jakob Sekej 5. OŠ Majšperk Tatjana Peršuh Zlato priznanje
Jurij Trtnik 5. OŠ Zreče Andreja Blazina Zlato priznanje
Jurij Kajfež 5. OŠ Prežihovega Voranca, Ljubljana Karmen Skrt Zlato priznanje
Aleksander Djurić 5. OŠ Gorica, Velenje Saša Korenič Zlato priznanje
Martin Novak 5. PP Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana, OŠ Maja Jelenko Mlakar 1. nagrada*
Urh Pirc 5. PP Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana, OŠ Katja Koprivnikar 2. nagrada*
Katarina Grčar 6. OŠ Škofljica Alenka Meglič Myint Zlato priznanje 1. nagrada*
Žan Remšak 6. OŠ Kungota Nada Klasinc Zlato priznanje 2. nagrada*
Aljaž Kovač 6. OŠ Sava Kladnika Sevnica Darinka Jeraj Zlato priznanje 3. nagrada*
Filip Judež 6. OŠ Center, Novo mesto mag. Jernej Lapanje Zlato priznanje Pohvala*
Nina Selič 6. OŠ Markovci Alenka Domanjko Rožanc Zlato priznanje Pohvala*
Erin Cafuta 6. OŠ Breg, Ptuj Jasna Brec Zlato priznanje Pohvala*
Nik Zabret 6. OŠ Antona Tomaža Linharta Radovljica Jelka Berce Zlato priznanje Pohvala*
Miha Čujež 6. I. OŠ Celje Urška Vavdi Zlato priznanje Pohvala*
Anja Zadravec 6. OŠ dr. Jožeta Toporišiča Dobova Metka Kajtna Zlato priznanje Pohvala*
Fran Marguč 6. OŠ Pod goro, Slovenske Konjice Urška Marguč Zlato priznanje Pohvala*
Jernej Zavasnik 6. OŠ Marije Vere, Kamnik Katarina Komatar Zlato priznanje Pohvala*
Mia Gluhak 6. OŠ Griže Mojca Govek Plevnik Zlato priznanje Pohvala*
Emilija Koštrun 6. OŠ Naklo Petra Jelenc Zlato priznanje
Lev Fabijan Ranfl 6. PP Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana, OŠ Katja Koprivnikar 1. nagrada*
Ajda Pogelšek 7. III. OŠ Celje Julija Kramer Zlato priznanje 1. nagrada*
Anny Zhang 7. OŠ bratov Polančičev Maribor Nina Steinbacher Zlato priznanje 2. nagrada*
Terezija Praznik 7. OŠ Žiri Nataša Markelj Kosmač Zlato priznanje 3. nagrada*
Lucija Kutin 7. OŠ Miška Kranjca, Ljubljana Brigita Kumer Rener Zlato priznanje 3. nagrada*
Staš Grčar Vidmar 7. OŠ Mengeš Viktorija Uršnik Zlato priznanje Pohvala*
Kristina Cankar 7. OŠ Žiri Nataša Markelj Kosmač Zlato priznanje Pohvala*
Lucija Krklec 7. OŠ Šmarje pri Jelšah Polona Štante Zlato priznanje Pohvala*
Zala Voršič Doleček 7. OŠ bratov Polančičev Maribor Nina Steinbacher Zlato priznanje Pohvala*
Lenart Čeferin 7. OŠ Predoslje Kranj Katja Knific Zlato priznanje Pohvala*
Tinej Čas 7. OŠ Jarenina Mateja Veličkovski Stopar Zlato priznanje Pohvala*
Matej Gorenc 7. OŠ Šmihel, Novo mesto Marjetka Dragman Zlato priznanje Pohvala*
Ajda Rudolf 7. OŠ Vavta vas, Straža pri Novem mestu Mateja Drašler Zlato priznanje Pohvala*
Maja Levec 7. OŠ Šmartno v Tuhinju Urška Dolenc Zlato priznanje Pohvala*
Neža Rikke Rutar 7. OŠ Jožeta Krajca, Rakek Jolanda Cerkvenik Zlato priznanje
Eva Avberšek 7. OŠ Gorica, Velenje Saša Korenič Zlato priznanje
Sara Mencigar 7. OŠ I Murska Sobota Suzana Tivadar Zlato priznanje
Ula Ramšak 7. OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj Bogomira Vrčkovnik Šopar Zlato priznanje
Sanja Rožanec 7. OŠ Jurija Vege, Moravče mag. Katja Medija Zlato priznanje
Ivan Manfrefa 7. PP OŠ Franceta Bevka, Tolmin Ana Medved 1. nagrada*
Jan Slakan Žibret 7. PP OŠ Franja Malgaja Šentjur Silva Škoberne 2. nagrada*
Lina Zupančič 7. PP Center Janeza Levca Ljubljana, OŠPP Levstikov trg Duška Mikerević 2. nagrada*
Julija Modrijan 8. OŠ Milojke Štrukelj Nova Gorica Božica Peršič Zlato priznanje 1. nagrada*
Lucija Di Monte 8. OŠ Starše Nataša Vodošek Korže Zlato priznanje 2. nagrada*
Julija Plut 8. OŠ Naklo Daša Ganna Mahmoud Zlato priznanje 2. nagrada*
Neža Dular 8. OŠ Vavta vas, Straža pri Novem mestu Mateja Drašler Zlato priznanje Pohvala*
Taja Lukač 8. OŠ Bakovci Ingrid Fiala Škarabot Zlato priznanje Pohvala*
Maja Bencak 8. OŠ Bakovci Ingrid Fiala Škarabot Zlato priznanje Pohvala*
Meta Roblek 8. OŠ Matije Valjavca, Preddvor Mateja Štefelin Zlato priznanje Pohvala*
Vid Čujež 8. I. OŠ Celje Urška Vavdi Zlato priznanje Pohvala*
Anika Stres 8. OŠ Lucijana Bratkoviča Bratuša Renče Nataša Prinčič Zlato priznanje Pohvala*
Elena Vučetić Djurić 8. OŠ Gorica, Velenje Saša Korenič Zlato priznanje Pohvala*
Ažbe Turičnik 8. OŠ Šmartno pri Slovenj Gradcu Darja Podjavoršek Zlato priznanje Pohvala*
Neža Gračner 8. OŠ Miklavž na Dravskem polju Metka Lovišček Zlato priznanje Pohvala*
Zala Klemenc 8. PP Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana, OŠ Maja Jelenko Mlakar 1. nagrada*
Julija Jazbec 9. OŠ Šmarje pri Jelšah Polona Štante Zlato priznanje 1. nagrada*
David Zupanc 9. OŠ Petrovče Karmen Zupanc Zlato priznanje 2. nagrada*
Zala Plevnik 9. OŠ Hruševec Šentjur Jelka Krampl Zlato priznanje 2. nagrada*
Nil Globočnik Šegel 9. Druga OŠ Slovenj Gradec Irena Gaber Zlato priznanje Pohvala*
Liza Strojan Šporar 9. OŠ Predoslje Kranj Katja Knific Zlato priznanje Pohvala*
Lina Plut 9. OŠ Vavta vas, Straža pri Novem mestu Mateja Drašler Zlato priznanje Pohvala*
Zala Ladinek 9. OŠ Ribnica na Pohorju Jernej Selič Zlato priznanje Pohvala*
Neža Pogelšek 9. III. OŠ Celje Julija Kramer Zlato priznanje Pohvala*
Aja Petrović 9. OŠ Jurija Vege, Moravče mag. Katja Medija Zlato priznanje Pohvala*
Vida Vurušič 9. Zavod sv. Stanislava, OŠ Alojzija Šuštarja Tadeja Drašler Zlato priznanje Pohvala*
Martin Kropec 9. OŠ Majšperk Tatjana Peršuh Zlato priznanje Pohvala*
Marta Kustec 9. OŠ Ketteja in Murna, Ljubljana Lidija Košir Zlato priznanje Pohvala*
Eva Debelak 9. OŠ Majšperk Tatjana Peršuh Zlato priznanje
Anja Zupančič 9. OŠ Mokronog Stanka Ban Virant Zlato priznanje
Urša Pavšič 9. PP OŠ Idrija, OE prilagojen program z NIS Martina Jazbar Čefarin 1. nagrada*
Maja Kosi Hecl 9. PP Center za sluh in govor Maribor Irena Žorž Hrastnik 1. nagrada*

Vabila na veselošolsko prireditev, kjer vas bomo razvajali z dobro glasbo, imenitnimi gosti in privlačnimi darili, boste dobitniki nagrad in pohval prejeli pri svojih mentorjih.

Veselimo se srečanja z vami!

Uredništvo Vesele šole

*Na prireditev so vabljeni tekmovalci, ki so osvojili nagrado ali pohvalo.

Znani so uradni rezultati državnega tekmovanja

Dragi veselošolci,

sporočamo vam, da je čakanja na rezultate letošnjega državnega tekmovanja konec!

Na strežniku DMFA lahko s svojim osebnim geslom preverite, ali ste med prejemniki zlatih oziroma srebrnih priznanj.

Uradni rezultati vas čakajo TUKAJ.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo!

Uredništvo Vesele šole

REŠITVE DRŽAVNEGA TEKMOVANJA

Rešitve državnega tekmovanja iz znanja Vesela šola 2021/2022 najdete na tej povezavi.

Marčevski nagrajenci

Nagrajenci kviza ZNAŠ? so:

  • Tevž Šopinger, SLOVENJ GRADEC
  • Ana Štrancar, TOLMIN
  • Sara Jelenc, LJUBLJANA

Nagrajenci kviza boste po pošti prejeli knjižne nagrade. 

Vsem hvala za sodelovanje, nagrajencem pa iskrene čestitke!

Pripravi se na državno tekmovanje

Drage veselošolke, dragi veselošolci!

Če si bil/a na šolskem tekmovanju med najuspešnejšimi, te kmalu čaka nekoliko težja preizkušnja.

Da ti olajšamo priprave na državno veselošolsko tekmovanje, ki bo potekalo 13. aprila, smo ti pripravili seznam vsebin, ki jih moraš obvladati.

7 veselošolskih tem v reviji Pil:

NA KRILIH SINJEGA GALEBA V SVET KNJIG – Priloga Vesele šole iz septembrske številka Pila

BIL JE EN SAM SVET. DVA NAJ BOSTA. – Priloga Vesele šole iz oktobrske številke Pila

UMETNA INTELIGENCA – Priloga Vesele šole iz novembrske številke Pila

E-ODPADKI – Priloga Vesele šole iz decembrske številke Pila

ANTARKTIKA – CELINA PUSTOLOVCEV– Priloga Vesele šole iz januarske številke Pila

SLOVENIJA V SRCU EVROPSKE UNIJE – Priloga Vesele šole iz februarske številke Pila

ISKANJE BESED S SKULPTURO – Priloga Vesele šole iz marčne številke Pila

 

7 veselošolskih učnih poti:

Vsebine iz učnih poti 2021/2022 so dostopne TUKAJ.

 

Članki iz revije Pil:

Lesna sova, Pil 1 (september), rubrika Tačke, str. 18, 19

Rjavi medved – naša največja zver, Pil 2 (oktober), rubrika Tačke, str. 18, 19

»Danes teroristi ne želijo prostora za mizo, hočejo razstreliti mizo«, Pil 3 (november), rubrika Skrivnosti zgodovine, str. 74, 75

Sinička se je usedla gor na drobno vejico …, Pil 6 (februar), rubrika Tačke, str. 18, 19

Novi koronavirus, Pil 6 (februar), rubrika Kukalo, str. 34, 59

Štiri velike zgodovinske skrivnosti lanskega leta, Pil 6 (februar), rubrika Skrivnosti zgodovine, str. 74, 75

Medarski jazbec, imenovan neustrašni, Pil 7 (marec), rubrika Tačke, str. 16, 17

 

Eno vprašanje na državnem tekmovanju bo tudi iz knjige sezone.

Za veselošolce od 4. – 6. razreda bo vprašanje iz knjige Golmanka in morje avtorice Marie Parr (učenci 4. razreda preberejo do strani 56, učenci 5. razreda do strani 121, učenci 6. razreda pa celo knjigo), za veselošolce od 7. – 9. razreda pa iz knjige Sončnica, ki jo je napisal Vinko Möderndorfer.

 

Učenci, ki tekmujete v programu NIŽJI IZOBRAZBENI STANDARD oziroma PRILAGOJENI PROGRAM se na tekmovanje pripravite iz naslednjih vsebin:

7 veselošolskih tem v reviji Pil:

NA KRILIH SINJEGA GALEBA V SVET KNJIG – Priloga Vesele šole iz septembrske številka Pila

BIL JE EN SAM SVET. DVA NAJ BOSTA. – Priloga Vesele šole iz oktobrske številke Pila

UMETNA INTELIGENCA – Priloga Vesele šole iz novembrske številke Pila

E-ODPADKI – Priloga Vesele šole iz decembrske številke Pila

ANTARKTIKA – CELINA PUSTOLOVCEV– Priloga Vesele šole iz januarske številke Pila

SLOVENIJA V SRCU EVROPSKE UNIJE – Priloga Vesele šole iz februarske številke Pila

ISKANJE BESED S SKULPTURO – Priloga Vesele šole iz marčne številke Pila

 

Želimo ti prijetne in uspešne priprave!

Februarski nagrajenci

Nagrajenci kviza ZNAŠ? so:

Maja Prša, STROČJA VAS
Nika Hanjže, DRAVOGRAD
Anabella Maier, GORNJA RADGONA

Nagrajenci kviza boste prejeli knjižne nagrade.

Vsem nagrajencem čestitamo, nagrade prejmete po pošti!

REŠITVE ŠOLSKEGA TEKMOVANJA

Rešitve šolskega tekmovanja 2021/2022 najdete na tej povezavi.