Twitter response:

Kategorija: Nekategorizirano

Julijski nagrajenci

Nagrajenci veselošolskega kviza ODKLIKNIMO SPLETNO NASILJE:

  1. Nika Hostnik
  2. Lana Sredanović
  3. Jana Terpin
  4. Ažbe Kobal
  5. Julij Majcen

 

Čestitamo!

 

Nagrajenci bodo po pošti prejeli paket presenečenja projekta ODKLIKNI.

Veselošolski prvaki 2018/2019

Dragi tekmovalci Vesele šole!

Podelili smo veliko zlatih in srebrnih priznanj.

Iskreno čestitamo vsem za dosežek, ki ste ga osvojili. In čestitke tudi vašim mentorjem.

Posebne čestitke gredo zmagovalcem – državnim prvakom tekmovanja v znanju Vesela šola 2018/2019.  Zelo zelooooo dobro ste se odrezali!!

Za nagrado, ob tem izjemnem dosežku, ki ste ga osvojili, ste Veselošolski prvaki vabljeni na zaključno prireditev, kjer vam bomo podelili zlata priznanja in priznanja za 1. mesto, 2. mesto, 3. mesto in posebno pohvalo za dosežek ter vas  razvajali z dobro glasbo, imenitnimi gosti in darili!! Vabila boste prejeli od svojih mentorjev na šoli!

Objavljamo seznam prvakov Vesele šole:

IME PRIIMEK RAZRED MENTOR
Eva  

Novak

 

4 Ingrid Fiala Škarabot
 

Ajda

 

 

Pogelšek

 

4 Romana Daugul
 

Lenart

 

Čeferin 4 Maja Resnik
 

Jaša

 

 

Unger

 

4 Antonija Bračko
 

Aljaž

 

Fujs 4 Lidija Košir
 

Jernej

 

Starčič 4 Brigita Kumer Rener
 

Klara

 

 

Špendal

 

4 Polona Zidarević
 

Lana

 

 

Lešnik

 

4 Nina Valentan
 

Lev

 

 

Škof

 

4 Helena Purkart
 

Taja

 

 

Berkopec

 

4 Leonida Brumen
 

Jan

 

 

Pihler

 

4 Doroteja Bedök
 

Žan

 

 

Pihler

 

4 Doroteja Bedök
 

Lucija

 

Di Monte 5 Nataša Vodošek Korže
 

Miha

 

Kalšek Kozjek 5 Anja Cerpič
 

Klemen

 

Hari 5 Vikica Hvalec Zibelnik
 

Julija

 

Ahačič 5 Marija Bohinjec
 

Vid

 

Čujež 5 Urška Vavdi
 

Svit

 

Strelc 5 Andreja Blazina
 

Nejc

 

Filipič 5 Nataša Markelj
 

Zarja Zoroja

 

Gabriel 5 Mirjam Vuga
 

Elena

 

Vučetić Djurić 5 Saša Korenič
 

May

 

Grobelnik 5 Doroteja Bedök
 

Anamarija

 

Novosel 5 Tina Kodrič
Katarina  

Berčič

 

6 Nina Steinbacher
Tajda  

Rušnik

 

6 Mateja Golčer
Danaja  

Kotnik

 

6 Ruška Zupančič
David  

Zupanc

 

6 Smilja Gaberšek
Tosja  

Turk

 

6 Tomaž Kurež
Žiga  

Savšek

 

6 Marjeta Kragelj
Zala  

Rubin

 

6 Polona Berce
Demitri  

Predan

 

6 Doroteja Bedök
Gašper  

Malenšek

 

6 Katja Koprivnikar
 

Miha

 

Gorše Pihler 7 Bernarda Šibila
 

Tina Tiara

 

Opalič 7 Boža Gojtan
 

Sara

 

Ferreira 7 Nataša Markelj
 

Lucijan

 

Škof 7 Helena Purkart
 

Miha

 

Ferlinc 7 Nina Zemljak
 

Nejc

 

Koselj 7 Darja Kotar
 

Zala

 

Goričan Podbrežnik 7 Jana Vrbnjak
 

Taris

 

Jenko 7 Sanja Kovačič
 

Nik

 

Kračun 7 Breda Munda Bulatović
 

Urban

 

Bučar 8 Andreja Vintar
 

Gabriel

 

Žnidaršič 8 Andreja Vintar
 

Izabela

 

Ostanek 8 Tadeja Drašler
 

Filip

 

Zver 8 Marjeta Blagovič
 

Živa

 

Smodiš 8 Katja Kraljič
 

Nena

 

Horvat 8 Katja Kraljič
 

Tristan Vid

 

Baš 8 Viktorija Uršnik
 

Rok

 

Filipič 8 Nataša Markelj
 

Nives

 

Gošnjak 8 Metka Vogrinec
 

Ana

 

Plajnšek 8 Marjanca Pernat
 

Klara

 

Kocmur 8 Štefka Klemenčič
 

Davorin

 

Bergant 8 Valentina Vrhunc
 

Gašper

 

Prevorčič 8 Breda Munda Bulatović
 

Marija

 

Judež 9 Marjetka Dragman
 

Elisa

 

Potrč 9 Karolina Divjak
 

Nika

 

Kralj 9 Aleš Pevec
 

Vita

 

Škarabot 9 Danica Pavel
 

Neža

 

Račečič 9 Karmen Sepaher
 

Neja

 

Kralj 9 Tanja Šalamon Rodič
 

Zarja

 

Ljubič 9 Alenka Kastelic Novak
 

Neli

 

Petrič 9 Nuša Kogej
 

Klara

 

Primožič 9 Tanja Šalamon Rodič
 

Jasmina

 

Andrejc 9 Urška Malek
 

Eva

 

Žunkovič 9 Petra Žunko
 

Anastazija

 

Gračner 9 Mirjam Turner
 

Nik

 

Brusl 9 Breda Munda Bulatović
 

Nežka

 

Kozjek 9 Breda Munda Bulatović

Teme za državno tekmovanje, 10. april

Draga veselošolka, dragi veselošolec!

Čestitamo ti za rezultat, ki si ga osvojil na šolskem tekmovanju!

 

Če greš na tekmo, kjer se boš potegoval za naziv VESELOŠOLSKI PRVAK, boš potreboval znanje iz naslednjih vsebin:

Prvih 7 veselošolskih tem v reviji Pil:

  1. LUTKOVNO GLEDALIŠČE: OD ZAČETKOV DO DANES – Priloga Vesele šole iz septembrske številka Pila
  2. POT, KI JO UBIRA DENAR – Priloga Vesele šole iz oktobrske številke Pila
  3. NIKOLA TESLA – MOŽ, KI JE ELEKTRIFICIRAL SVET – Priloga Vesele šole iz novembrske številke Pila
  4. SLIKARSTVO NA SLOVENSKEM: 100 LET NARODNE GALERIJE – Priloga Vesele šole iz decembrske številke Pila
  5. H2O, KAM IN KAKO ODTEKA VODA – Priloga Vesele šole iz januarske številke Pila
  6. GOVORNIŠKA VEŠČINA RETORIKA – Priloga Vesele šole iz februarske številke Pila
  7. VREMENSKE UJME – Priloga Vesele šole iz marčne številke Pila

 

Članki v reviji Pil označeni z logotipom ‘Vesela šola’:

  1. SATANSKO KRALJESTVO KU KLUX KLANA – članek v rubriki Skrivne združbe (str. 70-71), v septembrski številki Pila
  2. PLAMENEC – članek v rubriki Tačke (str. 14-15), v decembrski številki Pila
  3. SVETOVNI TERORIZEM AL KAIDE – članek v rubriki Skrivne združbe (str. 66-67), v decembrski številki Pila
  4. NEVARNA ZGODBA ČRNE ROKE – članek v rubriki Skrivne združbe (str. 66-67), v januarski številki Pila
  5. VOLK – članek v rubriki Tačke (str. 12-13), v marčevski številki Pila
  6. IZGUBLJENI VOJAKI ORGANIZACIJE OAS – članek v rubriki Skrivne združbe (str. 64-65), v marčevski številki Pila

 

Učne poti na spletni strani Vesele šole (tekmovalci od 4. do 6. razreda rešujete učne poti za 4. – 6. razred, tekmovalci od 7. do 9. razreda pa učne poti za 7. – 9 razred):

  1. LUTKOVNO GLEDALIŠČE OD ZAČETKOV DO DANES
  2. POT, KI JO UBIRA DENAR
  3. NIKOLA TESLA
  4. SLIKARSTVO NA SLOVENSKEM
  5. KAM IN KAKO HITRO ODTEKA VODA
  6. GOVORNIŠKA SPRETNOST
  7. VREMENSKE UJME

 

In pa knjiga:

  1. Tekmovalci od 4. do 6. razreda preberete knjigo VESOLJE, ME SLIŠIŠ? (Jack Cheng) – ‘Enajstletni Aleks Petroski ima zlati ipod, na katerem zbira posnetke za na milijone svetlobnih let oddaljena inteligentna bitja, ki ga bodo nekoč našla in lahko spoznala, kakšna je bila Zemlja. A vse ne gre po načrtih.’

 

  1. Tekmovalci od 7. do 9. razreda preberete knjigo BRON IN SONČNICA (Cao Wenxuan) – ‘Sončnica se z očetom preseli na podeželje, kjer spozna nemega dečka Brona, ki jo obvaruje pred nasilnimi vrstniki. Kmalu pa Sončnico pretrese nepričakovana tragedija.’

 

Želimo ti prijetne priprave in veliko uspeha na tekmovanju!

 

Ekipa Vesele šole

 

 

Januarski nagrajenci

Objavljamo imena nagrajencev nagradne igre in učne poti: H2O, KAM IN KAKO HITRO ODTEKA VODA

Lovro Klinc, Litija

Adam Šlibar, Trzin

Zarja Ljubič, Podgrad

 

Nagrajencem čestitamo!

 

Nagrade bodo nagrajenci prejeli po pošti.

Novembrski nagrajenci

Objavljamo imena nagrajencev nagradne igre in učne poti: Nikola Tesla

 

Vsem, ki ste sodelovali pri nagradni igri Telekoma, se zahvaljujemo. Izžrebali smo 5 nagrajencev, ki prejmejo nagrado JBL naglavne slušalke:

Tim Rosulnik, Cerklje na Gorenjskem

Alja Arih, Kranjska Gora

Izabela Škornik, Ljubljana

Neja Jamnik, Škofja Loka

Lara Biškup, Ljutomer

 

in 5 nagrajencev, ki prejmejo zimsko kapo Telekom:

Ema Hajnšek, Ljubljana

Nika Hostnik, Celje

Maj Marn, Trebnje

Domen Dolar, Vransko

Tija Rutar, Maribor

 

V mesecu novembru ste zelo pridno reševali učno pot in nam pošiljali rešene kvize iz revije Pil. Med vsemi, ki ste prišli do konca učne poti in nam poslali rešen kviz, smo izžrebali 3 nagrajence, ki prejmejo knjižno nagrado. Čestitke nagrajencem:

Pika Babič, Logatec

Teja Kolar, Šentjur

Anže Stražar, Vodice

 

Nagrajenci nagrade prejmete po pošti!

Šnofijev in Pepcin avgustovski izziv

Skoči v morje iz pomola bombico in prinesi 2 školjki

Pozdravljen svet!

Dobrodošli v WordPressu. To je vaš prvi prispevek. Uredite ali izbrišite ga, nato začnite pisati!